Wykrywanie podsłuchu.

 

 

 

 

 Wykrywanie podsłuchu

 

wykrywanie podsłuchu Oscor GreenWykrywanie podsłuchu w pomieszczeniach.

Wykrywanie podsłuchu w pomieszczeniach wykonujemy zgodnie z procedurami opracowanymi w REI USA. Zapewniają one osiąganie bardzo wysokiej skuteczności w trakcie wykrywania. Także używany sprzęt gwarantuje stu procentową skuteczność. Czynności związane z wykrywaniem wykonywane są przez wieloletniego biegłego sądowego w zakresie kryminalistyki o specjalności wykrywanie podsłuchu. Na życzenia zleceniodawcy po wykonaniu pomiarów może być wystawiona tak zwana prywatna opinia biegłego sądowego. Opinia ta może być przedstawiona na wokandzie sądowi zgodnie z  nowelizacją art. 393 § 3 k.p.k. pozwala na dopuszczenie dowodu z prywatnej opinii biegłego.

 

 

 

 

wykrywanie podsłuchu oscor 5000E

Wykrywacz podsłuchu Oscor 5000.

Do wykrywania podsłuchu wykorzystujemy także starsza wersie Oskora. Wykrywacz ten pracuje w trybie automatycznego skanowania przestrzeni z określonymi zadanymi parametrami, takimi jak krok skanowania i poziom zagrożenia w skali od 1 do 5. Wykrywacz ten pracuje w modzie korelacji akustycznej. Oznacza to że w przypadku przechwyceni sygnału na niebezpiecznym poziomie zagrożenia uruchamiany jest generator akustyczny. Wytworzony w tym momencie sygnał dźwiękowy pozwala stwierdzić czy zbocze nośnej wykrytego podsłuchu jest modulowane czy nie. Procedura ta eliminuje nadajniki podsłuchowe pracujące w innej przestrzeni akustycznej czyli np. w sąsiednim pomieszczeniu.

Wykrywanie podsłuchu – Spectran 5.

wykrywanie podsłuchu Aronia 5

Spektran 5 z kierunkową  aktywną anteną typy HyperLOG 30100 jest  wykorzystywany w końcowej fazie procesu wykrywania. Wykrywacz ten pozwala na szybkie i precyzyjne dotarcie do źródła promieniowania elektromagnetycznego. Umożliwia to wskaźnik laserowy zamontowany na antenie HyperLOG 30100. Spectran 5 charakteryzuje się bardzo dużą szybkością skanowania, znacznie przewyższająca w tym obszarze analizator widma Oscor Green.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie Euro-Soft

Wykrywanie podsłuchu w telefonach.

 

Telefony komórkowe są podsłuchiwane przez instytucje państwowe jak również przez osoby prywatne. Państwo dysponuje bardzo zaawansowanymi technikami prowadzenie podsłuchu. Podsłuch na tym poziomie pozwala na nieograniczoną inwigilacje każdego i w każdej sytuacji. Oczywiście istnieją metody zabezpieczania się przed totalną inwigilacją telefoniczną. Do często stosowanych metod należą pokrowce zagłuszające łączność pomiędzy telefonem a przekaźnikami BTS. Należy pamiętać o tym że w trakcie prowadzenie poufnych rozmów ich uczestnicy nie mogą mieć przy sobie telefonów. Często stosowana jest metoda na nieświadomego nosiciela podsłuchu. Osoba taka posiada zainfekowany telefon tylko dlatego że bierze udział w ważnych spotkaniach lub naradach. Należy pamiętać że źródłem informacji o właścicielu telefonu są także aplikacje pracujące w tle, takie jak np. Janosik, Maps Google itp.

Podsłuchiwanie telefonu przez osoby prywatne.

Podsłuch telefonu przez osoby prywatne odbywa się głównie w dwóch obszarach. Pierwszy i dominujący to obszar relacji damsko męskich. Obszar ten przepojony jest negatywnymi emocjami. Drugi obszar to nadzór rodzicielski. Rodzice podsłuchują własne dzieci i czynią to jak sami twierdzą dla ich dobra. Skuteczność takiego podsłuchu jest odwrotnie proporcjonalna do wieku osoby podsłuchiwanej. Im dziecko jest starsze tym trudniej wpływać na wybór środowiska lub zainteresowań.  W wieku dziecka 11-13  lat przy pomocy podsłuch telefonu  rodzice pozyskują informacje  pozwalające na kształtowanie zainteresować czy na wybór znajomych.

Wykrywanie podsłuchu w telefonach.

UFED 4 PC do wykrywania podsłuchu w talefonach

Czynności związane z wykrywaniem podsłuchu w telefonach wykonujemy na sprzęcie o nazwie UFED 4PC. System ten został stworzony przez izraelską firmę Cellebrite Tel Awiw. Należy nadmienić firma Cellebrite jest współtwórcą  słynnej platformy do totalnej inwigilacji o nazwie PEGAZUS.  Posiadamy aktualizowaną na bieżąco  bazą danych  aplikacji szpiegowskich firmy Cellebrite Tel Awiw. Aktualnie pracujemy na poprogramowaniach : UFED 4PC  7.3.01 Physical Analyzer 7.3.01.

aktualizacja aplikacji podsłuchowych

Przed przystąpieniem do wykrywania podsłuchu w telefonach wykonujemy  aktualizację bazy danych w oparciu o która nastąpi weryfikacja aplikacji odczytanych z badanego telefonu.

wwynik wykrywania podsłuchu w telefonach.

Efektem skanowania telefonu w poszukiwaniu aplikacji podsłuchowych jest informacja o ilości znalezionych aplikacji podsłuchu oraz o ich nazwach.

wykrywanie podsłuchu w telefonach tabela

Badane telefony sprawdzamy poprzez  analizę struktury aplikacji w nim istniejących. Czynności te wykonujemy równolegle z  wykrywaniem podsłuch opisanym powyżej. Ponadto więcej szczegółów o wykrywaniu podsłuchu w telefonach można uzyskać na stronie.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie może odbywać się poprzez zastosowanie podsłuchu GSM lub poprzez zainfekowane telefony osób będących aktualnie w samochodzie. Należy także pamiętać o możliwości użycia rejestratorów fonii czyli dyktafonów.

Sprzęt do wykrywania podsłuchu.

sprzet wykrywanie podsłuchu w pomieszczeniach

Podstawowym urządzeniem używanym w Euro-Soft jest zaawansowany analizator widma elektromagnetycznego znany pod nazwa Oscor Green. Umożliwia on wykonywanie zaawansowanych procedury pomiarowych.  Podstawowym algorytmem jest analiza tła elektromagnetycznego. Wykrywanie podsłuchu zgodnie z tą procedura polega na wykonaniu odczytu w każdym sprawdzanym pomieszczeniu. Skanowaniu podlega także neutralna przestrzeń będąca punktem odniesienia dla późniejszej analizy.  Następnie wszystkie wyniki zebrane w trakcie wykrywania podsłuchu wyświetlane są jednocześnie na ekranie Oskora. Dokładna analiza tego materiału pozwala na potwierdzenie lub zaprzeczenia istnienia w badanych przestrzeniach nieautoryzowanego źródła promieniowania elektromagnetycznego czyli podsłuchu.

Urządzenie do podsłuchu w samochodzie

wykrywanie podsłuchu w samochodzie

Podsłuch GSM pozwala na prowadzenie kontroli rozmów w kabinie samochodu. Po zamontowaniu w nim karty SIM możemy połączyć się z nim dowolnym telefonem komórkowym. Rozwiązanie to charakteryzuje się nieograniczonym zasięgiem. Podsłuchy tego typu mogą być aktywowane głosem  rozmówców w kabinie samochodu. Oznacza to że ten podsłuch zadzwoni do nas w momencie rozpoczęcia rozmowy.  Funkcja ta ustawiana jest poprzez wysłanie na numer zainstalowanej karty SIM  wiadomości SMS o treści „1111”. Ponowne wyłączenie tej opcji nastąpi po wysłaniu wiadomości SMS o treści „0000”. Na rynku występują różne warianty tego typu podsłuchu. Różnią się one pojemnością źródła zasilania a co za tym idzie gabarytami.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie polega na wymuszeniu emisji ujawniającej modułu GSM a następnie jej pomiarze. Więcej informacji na omawiany temat znajdziesz pod adresem.

Metody zagłuszania podsłuchu w samochodzie

pokrowiec zagłuszający GSM

Analizując problem związany z wykrywaniem podsłuchu w samochodach należy pamiętać o osobistych telefonach komórkowych. Każdy telefon może być zainfekowany odpowiednią aplikacją podsłuchową, która umożliwia między innymi prowadzenie odsłuchu przy jego pomocy. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem w takiej sytuacji jest stosowanie pokrowców zagłuszających. Pokrowiec ten powoduje to że telefon nie jest widziany przez operatora naszej karty SIM. Można także stosować zagłuszacze i łączności telefonicznej. Metoda ta jest znacznie droższa i wymaga dostępu do zasilania. Akumulatory takich urządzeń pracują ok 0 90 minut. Stosowanie pokrowców zagłuszających pozwala na używanie innych telefonów komórkowych co do których nie mamy podejrzeń o istnienie w nich aplikacji podsłuchowych. Pokrowce tego typu można zakupić pod wskazanym dresem.

Dyktafon jako podsłuch w samochodzie

podsłuch dyktafony

Do podsłuchiwania rozmów w samochodzie mogą być wykorzystywane rejestratory fonii czyli dyktafony. Niestety stosowanie tego typu podsłuchu nie zapewnia nam dostępu do informacji w czasie rzeczywistym. Zaleta dyktafonów jest to że są bardzo trudne do wykrycia. Spowodowane to jest tym że dyktafon nie jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego i do jego wykrywania nie mogą być używane analizatory pola typu Oscor lub Spektran. Jedyną metodą wykrycia tego typu podsłuchu w samochodzie jest gruntowny przegląd kabiny. Niestety jest to czasochłonne a czasami ze względów technicznych wręcz nie możliwe. Także stosowanie klasycznych metod wykrywania dyktafonów przy pomocy detektorów złącz nieliniowych nie zdaje egzaminu ponieważ w samochodzie występuje duża ilość elektroniki a także istnieją naturalne złącza półprzewodnikowe np. typu rdza, co zakłóca pracę urządzeń wykrywających.

Lokalizatory GPS jako podsłuch w samochodzie

Lokalizator GPS jako podsłuch w samochodzie

Należy pamiętać o tym że w lokalizatorach położenia GPS są montowane mikrofony. W przypadku umieszczenia takiego lokalizatora GPS w kabinie samochodu może on służyć także jako podsłuch prowadzonych rozmów. Wykrywanie tego typu podsłuchu w samochodzie przebiega zgodnie z procedura stosowana do wykrywania podsłuchu  GSM.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie jest dokładnie opisane pod wskazanym linkiem.