Wykrywanie podsłuchu w samochodzie

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie może odbywać się poprzez zastosowanie podsłuchu GSM lub poprzez zainfekowane telefony osób będących aktualnie w samochodzie. Należy także pamiętać o możliwości użycia rejestratorów fonii czyli dyktafonów.

Urządzenie do podsłuchu w samochodzie

wykrywanie podsłuchu w samochodzie

Podsłuch GSM pozwala na prowadzenie kontroli rozmów w kabinie samochodu. Po zamontowaniu w nim karty SIM możemy połączyć się z nim dowolnym telefonem komórkowym. Rozwiązanie to charakteryzuje się nieograniczonym zasięgiem. Podsłuchy tego typu mogą być aktywowane głosem  rozmówców w kabinie samochodu. Oznacza to że ten podsłuch zadzwoni do nas w momencie rozpoczęcia rozmowy.  Funkcja ta ustawiana jest poprzez wysłanie na numer zainstalowanej karty SIM  wiadomości SMS o treści „1111”. Ponowne wyłączenie tej opcji nastąpi po wysłaniu wiadomości SMS o treści „0000”. Na rynku występują różne warianty tego typu podsłuchów. Różnią się one pojemnością źródła zasilania a co za tym idzie gabarytami.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie polega na wymuszeniu emisji ujawniającej modułu GSM a następnie jej pomiarze. Więcej informacji na omawiany temat znajdziesz pod adresem.

Metody zagłuszania podsłuchu w samochodzie

pokrowiec zagłuszający GSM

Analizując problem związany z wykrywaniem podsłuchu w samochodach należy pamiętać o osobistych telefonach komórkowych. Każdy telefon może być zainfekowany odpowiednią aplikacją podsłuchową, która umożliwia między innymi prowadzenie odsłuchu przy jego pomocy. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem w takiej sytuacji jest stosowanie pokrowców zagłuszających. Pokrowiec ten powoduje to że telefon nie jest widziany przez operatora naszej karty SIM. Można także stosować zagłuszacze i łączności telefonicznej. Metoda ta jest znacznie droższa i wymaga dostępu do zasilania. Akumulatory takich urządzeń pracują ok 0 90 minut. Stosowanie pokrowców zagłuszających pozwala na używanie innych telefonów komórkowych co do których nie mamy podejrzeń o istnienie w nich aplikacji podsłuchowych. Pokrowce tego typu można zakupić pod wskazanym dresem.

Dyktafon jako podsłuch w samochodzie

podsłuch dyktafony

Do podsłuchiwania rozmów w samochodzie mogą być wykorzystywane rejestratory fonii czyli dyktafony. Niestety stosowanie tego typu podsłuchu nie zapewnia nam dostępu do informacji w czasie rzeczywistym. Zaleta dyktafonów jest to że są bardzo trudne do wykrycia. Spowodowane to jest tym że dyktafon nie jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego i do jego wykrywania nie mogą być używane analizatory pola typu Oscor lub Spektran. Jedyną metodą wykrycia tego typu podsłuchu w samochodzie jest gruntowny przegląd kabiny. Niestety jest to czasochłonne a czasami ze względów technicznych wręcz nie możliwe. Także stosowanie klasycznych metod wykrywania dyktafonów przy pomocy detektorów złącz nieliniowych nie zdaje egzaminu ponieważ w samochodzie występuje duża ilość elektroniki a także istnieją naturalne złącza półprzewodnikowe np. typu rdza, co zakłóca pracę urządzeń wykrywających.

 

Lokalizatory GPS jako podsłuch w samochodzie

Lokalizator GPS jako podsłuch w samochodzie

 

Należy pamiętać o tym że w lokalizatorach położenia GPS są montowane mikrofony. W przypadku umieszczenia takiego lokalizatora GPS w kabinie samochodu może on służyć także jako podsłuch prowadzonych rozmów. Wykrywanie yego typu podsłuchu w samochodzie przebiega zgodnie z procedura stosowana do wykrywania podsłuchu  GSM.

Wykrywanie podsłuchu w samochodzie jest dokładnie opisane pod wskazanym linkiem.