Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

 

Telefony komórkowe są podsłuchiwane przez instytucje państwowe jak również przez osoby prywatne. Państwo dysponuje bardzo zaawansowanymi technikami prowadzenie podsłuchu. Podsłuch na tym poziomie pozwala na nieograniczoną inwigilacje każdego i w każdej sytuacji. Oczywiście istnieją metody zabezpieczania się przed totalną inwigilacją telefoniczną. Do często stosowanych metod należą pokrowce zagłuszające łączność pomiędzy telefonem a przekaźnikami BTS. Należy pamiętać o tym że w trakcie prowadzenie poufnych rozmów ich uczestnicy nie mogą mieć przy sobie telefonów. Często stosowana jest metoda na nieświadomego nosiciela podsłuchu. Osoba taka posiada zainfekowany telefon tylko dlatego że bierze udział w ważnych spotkaniach lub naradach. Należy pamiętać że źródłem informacji o właścicielu telefonu są także aplikacje pracujące w tle, takie jak np. Janosik, Maps Google itp.

Podsłuchiwanie telefonu przez osoby prywatne.

Wykrywanie podsłuchu telefonie przez osoby prywatne odbywa się głównie w dwóch obszarach. Pierwszy i dominujący to obszar relacji damsko męskich. Obszar ten przepojony jest negatywnymi emocjami. Drugi obszar to nadzór rodzicielski. Rodzice podsłuchują własne dzieci i czynią to jak sami twierdzą dla ich dobra. Skuteczność takiego podsłuchu jest odwrotnie proporcjonalna do wieku osoby podsłuchiwanej. Im dziecko jest starsze tym trudniej wpływać na wybór środowiska lub zainteresowań.  W wieku dziecka 11-13  lat przy pomocy podsłuch telefonu  rodzice pozyskują informacje  pozwalające na kształtowanie zainteresować czy na wybór znajomych.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

wykrywanie podsłuchu w telefonie

Czynności związane z wykrywanie podsłuchu w telefonie wykonujemy na sprzęcie o nazwie UFED 4PC. System ten został stworzony przez izraelską firmę Cellebrite Tel Awiw. Należy nadmienić firma Cellebrite jest współtwórcą  słynnej platformy do totalnej inwigilacji o nazwie PEGAZUS.  Posiadamy aktualizowaną na bieżąco  bazą danych  aplikacji szpiegowskich firmy Cellebrite Tel Awiw. Aktualnie pracujemy na oprogramowaniach : UFED 4PC  7.3.01 Physical Analyzer 7.3.01.

aktualizacja aplikacji podsłuchowych

Przed przystąpieniem do wykrywania podsłuchu w telefonach wykonujemy  aktualizację bazy danych w oparciu o która nastąpi weryfikacja aplikacji odczytanych z badanego telefonu.

wwynik wykrywania podsłuchu w telefonach.

Efektem skanowania telefonu w poszukiwaniu aplikacji podsłuchowych jest informacja o ilości znalezionych aplikacji podsłuchowych oraz o ich nazwach.

wykrywanie podsłuchu w telefonach tabela

Badane telefony sprawdzamy poprzez  analizę struktury aplikacji w nim istniejących. Czynności te wykonujemy równolegle z  wykrywaniem podsłuch opisanym powyżej. Ponadto więcej szczegółów o wykrywaniu podsłuchu w telefonach można uzyskać na stronie.