Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

 

Telefony komórkowe są podsłuchiwane przez instytucje państwowe jak również przez osoby prywatne. Państwo dysponuje bardzo zaawansowanymi technikami prowadzenie podsłuchu. Podsłuch na tym poziomie pozwala na nieograniczoną inwigilacje każdego i w każdej sytuacji. Oczywiście istnieją metody zabezpieczania się przed totalną inwigilacją telefoniczną. Do często stosowanych metod należą pokrowce zagłuszające łączność pomiędzy telefonem a przekaźnikami BTS. 

Należy pamiętać o tym że w trakcie prowadzenie poufnych rozmów ich uczestnicy nie mogą mieć przy sobie telefonów. Często stosowana jest metoda na nieświadomego nosiciela podsłuchu. Osoba taka posiada zainfekowany telefon tylko dlatego że bierze udział w ważnych spotkaniach lub naradach. Należy pamiętać że źródłem informacji o właścicielu telefonu są także aplikacje pracujące w tle, takie jak np. Janosik, Maps Google itp.

Podsłuch telefonów przez osoby prywatne.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie przez osoby prywatne odbywa się głównie w dwóch obszarach. Pierwszy i dominujący to obszar relacji damsko męskich. Obszar ten przepojony jest negatywnymi emocjami. Drugi obszar to nadzór rodzicielski. Rodzice podsłuchują własne dzieci i czynią to jak sami twierdzą dla ich dobra. Skuteczność takiego podsłuchu jest odwrotnie proporcjonalna do wieku osoby podsłuchiwanej. Im dziecko jest starsze tym trudniej wpływać na wybór środowiska lub zainteresowań.  W wieku dziecka 11-13  lat przy pomocy podsłuch telefonu  rodzice pozyskują informacje  pozwalające na kształtowanie zainteresować czy na wybór znajomych.

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Czynności związane z wykrywaniem podsłuchu w telefonie wykonujemy oprogramowaniem stworzonym przez firmę Cellebrit TelAwiv o nazwie  Physical Anakizer i UFED 4PC. Aplikacja Phisical Analizer służy do pobrania wszystkich wiadomosci z telefonu w trakcie wykrywania podsłucchu. Aplikacja UFED 4PC opracowuje pobrane dane i generuje raporty.

aplikacje do wykrywania podsłuchu w telefonieSystem ten został stworzony przez izraelską firmę Cellebrite Tel Awiw. Należy nadmienić firma Cellebrite jest współtwórcą  słynnej platformy do totalnej inwigilacji o nazwie PEGAZUS.  Posiadamy aktualizowaną na bieżąco  bazą danych  aplikacji szpiegowskich firmy Cellebrite Tel Awiw. Aktualnie pracujemy na oprogramowaniach : UFED 4PC  7.43.0.34,  Physical Analyzer 7.44.0.205

aktualizacja aplikacji podsłuchowych

Przed przystąpieniem do wykrywania podsłuchu w telefonach wykonujemy  aktualizację bazy danych w oparciu o która nastąpi weryfikacja aplikacji odczytanych z badanego telefonu. W praktyce wykrywanie podsłuchu w telefonie odbywa się poprzez porównania bazy danych pobranych z badanego telefonu z bazą aplikacji podsłuchowych pobraną z serwera Cellebrite TelAwiv.

wwynik wykrywania podsłuchu w telefonach.

W efekcie tych czynności otrzymujemy informacje o aplikacjach podsłuchowych znajdujących się w badanym telefonie


wykrywanie podsłuchu w telefonach tabela

Poniżej prezentujemy pełną dokumentacje pozyskaną w trakcie wykrywania podsłuchu w telefonie iPhpne.

wykrywanie podsłuchów w telefonach iPhone

Powyżej prezentujemy rozpoczęcie procesu wykrywania podsłuchu w telefonie iPone Xs Max w oparciu o pobrana bazę danych aplikacji podsłuchowych z Cellebrit TelAwiv

wykrywanie podsłuchu w telefonie iPone

W czasie procesu wykrywania wyodrębnione zostały dwie aplikacje podsłuchowe co widać powyżej.

wykrywanie podsłuchu w telefonach typu iPhone

Powyżej prezentujemy szczegółowe informacje dotyczące aplikacji podsłuchowej wykrytej w badanym telefonie.